Sunday, May 31, 2020
Ballina Etiketimet Vitamina

Etiketim: vitamina

Tre vitaminat që rrisin imunitetin e fëmijëve dhe mposhtin gripin

Fëmijët, sidomos ata të cilët frekuentojnë çerdhet e shkollat janë në kontakte me bakteriet dhe viruse të ndryshëm. Si rrjedhojë mund të preken nga...

Cilat vitamina parandalojnë rënien e flokut?

Rënia e flokëve ndodh më shpesh gjatë stinës së verës dhe të vjeshtës. -"Sipas një studimi të fundit avokado si dhe vajërat e peshkut mund...

10 vitaminat më të nevojshme për gratë !

1.Omega 3 Zakonisht merret në formën e kapsulave ose të vajit të peshkut. Doza e rekomanduar 1000 mg në ditë. Përfitimet: Zhvillon trurin , rrit aftësitë...

MË KRYESORET

LAJME TË VEÇANTA