Receta e kekut që do t’ju shoqërojë pasditen tuaj

0
603

Kek i butë

Kjo është një nga recetat më të mira të kekut. E lehtë dhe shumë e shijshme

Përbërësist:

4 vezë , rrihen të bardhat në fillim, pastaj shtojmë të kuqet.

4 filxhanë kafeje sheqer. I rrahim mirë me mikser derisa të shkrihet sheqeri plotësisht.

3 filxhanë vaj

6 lugë gjelle miell

1 pluhur pjekjeje

1 vanilje

3 lugë qumësht

E lëmë të piqet ngadalë në 190 gradë.

E lëmë të ftohet dhe e pluhurosim me sheqer sipër.

Kësaj recete mund t’i shtoni fruta të thata sipas dëshirës.

http://cicerima.com/cheese-cake-fruta-pylli-dhe-pa-pjekje/